Czym jest Neuroforma dla Ośrodków?

Neuroforma dla Ośrodków to nowoczesny sprzęt do rehabilitacji funkcji ruchowo-poznawczych i kontroli równowagi, stworzony przez ekspertów z dziedziny neurorehabilitacji i neuropsychologii. Skierowana jest do ośrodków rehabilitacyjnych chcących zyskać:

 • czas i wygodę,
 • większe zadowolenie i zaangażowanie pacjentów,
 • lepsze rezultaty terapeutyczne.

 

W Neuroformie wykorzystano technologie wirtualnej rzeczywistości oraz rejestracji ruchów w 2D i 3D. Rehabilitacja w wirtualnej rzeczywistości (tzw. "wirtualna rehabilitacja") to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, której skuteczność potwierdzają badania naukowe.

Z Neuroformą zyskasz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny z elementami biofeedbacku, który zwiększy skuteczność Twojej pracy, i który polubią Twoi pacjenci!

Moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi

Stanowisko do ćwiczeń Neuroforma dla Ośrodków zostało wzbogacone o moduł ćwiczeń równowagi z platformą posturograficzną!

Na nowy moduł składają się: ćwiczenia równowagi angażujące funkcje ruchowe i poznawcze, platforma do rehabilitacji równowagi (platforma stabilometryczna/posturograficzna) oraz barierka asekuracyjna. Każde z ćwiczeń ma aż 28 poziomów trudności i możliwość ustawiania kierunku wymaganego wychylenia.

Tak duża różnorodność pozwala na stosowanie Neuroformy dla Ośrodków i zintegrowanej platformy do rehabilitacji równowagi nie tylko do usprawniania pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, ale również do rehabilitacji pourazowej i ortopedycznej dzieci i osób dorosłych.

Zadbaliśmy o to, aby nowy moduł, podobnie jak podstawowe stanowisko, był wygodny w obsłudze. Daje terapeucie ogromne możliwości, a jego użytkowanie jest jednocześnie proste i intuicyjne.

Barierka asekuracyjna i platforma do ćwiczeń równowagi zostały dostosowane do pracy nawet w niewielkich pomieszczeniach. Możesz je szybko i w łatwy sposób złożyć, dzięki czemu stanowisko zajmuje mało miejsca.

Przy tworzeniu modułu ćwiczeń na kontrolę równowagi współpracowaliśmy z Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk. Wraz z Instytutem prowadziliśmy badania skuteczności ćwiczeń ruchowo-poznawczych z wykorzystaniem platformy posturograficznej. Czerpiąc z tych doświadczeń, stworzyliśmy innowacyjny moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi realizujący paradygmat podwójnego zadania.

Neuroforma dla Ośrodków z modułem ćwiczeń na kontrolę równowagi to kompleksowe urządzenie do rehabilitacji neurologicznej, pourazowej i ortopedycznej, które wzbogaci Twoją praktykę!

Zamów

Co zyskujesz zamawiając Neuroformę dla Ośrodków?

Stanowisko komputerowe Neuroforma dla Ośrodków.

Neuroforma - mobilne stanowisko do rehabilitacji neurologicznej Nowoczesne urządzenie do rehabilitacji neurologicznej z biofeedbackiem, składające się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego w technologii 3D (wirtualna rehabilitacja z kamerą Kinect).

Neuroforma - bezterminowy dostęp do ćwiczeń, terapii lustrzanej, korekcji postawy Bezterminowy dostęp do bazy ćwiczeń ruchowo-poznawczych oraz modułów: sesji ćwiczeniowych, terapii lustrzanej, dopasowania parametrów, bazy użytkowników, korekcji postawy, instrukcji multimedialnych.

stopki.jpg Moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi z platformą posturograficzną, barierką asekuracyjną oraz dedykowanym zestawem ćwiczeń ruchowo-poznawczych (moduł opcjonalny).

Neuroforma - wdrożenie programu wraz ze szkoleniem personelu Wdrożenie Neuroformy wraz ze szkoleniem osób obsługujących stanowisko.

Neuroforma - bezpłatne aktualizacje przez 12 miesięcy od zakupu Bezpłatne aktualizacje przynajmniej 5 modułów ćwiczeniowych przez 12 miesięcy od zakupu.

Neuroforma - pełne wsparcie techniczne Pełne wsparcie techniczne przez 12 miesięcy od zakupu.

Zamów szczegółową ofertę

Wypełnij formularz. W przeciągu trzech dni roboczych na podany adres e-mail otrzymasz szczegółowe informacje o ofercie.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Abyśmy mogli wysyłać Ci informacje o Neuroformie musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie w tym celu Twoich danych osobowych.

Wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez administratora danych osobowych - Titanis Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-594, ul. Bruna 2 lok. 44, NIP: 521-363-48-14, na zasadach opisanych poniżej.

Masz prawo żądania od administratora dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, przenoszenia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wycofania zgody, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą informatyczną administratora.

Dane przetwarzane będą do momentu cofnięcia/ograniczenia przez Ciebie zgody na ich przetwarzanie.

Dane przetwarzane będą w celu komunikacji marketingowej związanej z programem Neuroforma. Podstawą przetwarzania danych jest Twoja zgoda oraz prawnie uzasadniony interes administratora związany z marketingiem jego produktów i usług.

Podanie danych i udzielenie zgody są dobrowolne, jednakże nieudzielenie zgody spowoduje, że nie będziemy mogli dla Ciebie wykonywać działań marketingowych.

Wszelkie pytania i żądania związane z danymi osobowymi należy kierować na adres kontakt@titanis.pl.

Dziękujemy za wypełnienie formularza :)

W przeciągu trzech dni roboczych otrzymasz szczegółową ofertę na zakup Neuroformy dla Ośrodków.

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny lub drogą elektroniczną:

 

Dla kogo?

Neuroforma dla ośrodków - ćwiczenie w pozycji stojącej.

Stanowisko Neuroformy skierowane jest do ośrodków i gabinetów rehabilitacyjnych oraz innych instytucji pracujących z pacjentami w salach terapeutycznych, gdzie potrzebne jest narzędzie kompleksowe, precyzyjne, mobilne, łatwe w obsłudze.

Ćwiczenia w Neuroformie tworzone są dla pacjentów ze schorzeniami i urazami neurologicznymi. W szczególności wspierają one rehabilitację pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, po przebytym udarze mózgu oraz po urazach mózgu.

Neuroforma dla ośrodków - ćwiczenie w pozycji siedzącej. Neuroforma przystosowana jest do pracy w pozycji stojącej lub siedzącej. Może być używana do ćwiczeń z pacjentami poruszającymi się na wózku inwalidzkim.

Szerokie możliwości konfiguracji ćwiczeń oraz moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi pozwalają doświadczonemu fizjoterapeucie na wykorzystanie urządzenia do rehabilitacji innych grup pacjentów (rehabilitacja pourazowa i ortopedyczna).

Neuroforma dla Ośrodków używana jest w zależności od potrzeb - jako przyrząd do rehabilitacji kończyn górnych, platforma do ćwiczeń równowagi, narzędzie do terapii neuropsychologicznej. Wszystko w jednym, niewielkim stanowisku.

Jeśli chcesz wzbogacić swoją placówkę w wielozadaniowy i nowoczesny sprzęt do rehabilitacji neurologicznej i innych grup pacjentów, Neuroforma dla Ośrodków jest dla Ciebie.

Dlaczego?

Neuroforma - narzędzie z wielkimi możliwościami, które wzbogaci działalność rehabilitacyjną Neuroforma to niewielkie narzędzie z wielkimi możliwościami, które wzbogaci Twoją praktykę i podniesie konkurencyjność Twojej działalności.

Neuroforma - wielofunkcyjne narzędzie idealne dla Twoich pacjentów Zyskasz wiele narzędzi w jednym - stanowisko do rehabilitacji ruchowej, rehabilitacji procesów poznawczych i ćwiczenia kontroli równowagi. Możesz w łatwy i szybki sposób modyfikować różnorodne ćwiczenia i dostosowywać je do potrzeb i możliwości pacjentów z różnymi dysfunkcjami (rehabilitacja pourazowa i ortopedyczna).

Neuroforma - nowoczesny ośrodek jaki pacjenci lubią Twój ośrodek stanie się bardziej nowoczesny. Twoi pacjenci polubią pracę z Neuroformą dzięki atrakcyjnej formie ćwiczeń, ich różnorodności, elementowi rywalizacji i weryfikacji rezultatów. Rehabilitacja w wirtualnej rzeczywistości zainteresuje ich i zmotywuje do ćwiczenia.

Neuroforma - półautomatyczne stanowisko dzięki któremu zyskasz czas i wygodę Zyskasz czas i wygodę. Neuroforma to półautomatyczne stanowisko, przy którym - po uruchomieniu odpowiedniego ćwiczenia - pacjenci mogą pracować samodzielnie. Moduł korekcji postawy będzie czuwał nad poprawnością wykonania ćwiczeń.

Neuroforma - bezpłatne aktualizacje z nowymi ćwiczeniami i funkcjami Będziesz otrzymywał bezpłatne aktualizacje z nowymi ćwiczeniami i funkcjonalnościami przez pierwsze 12 miesięcy.

Co obecnie?

Stanowisko Neuroformy

Neuroforma to niewielkie stanowisko z wielkimi możliwościami!

Neuroforma dla Ośrodków - stanowisko komputerowe do ćwiczeń funkcji ruchowych i poznawczych w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Neuroforma dla Ośrodków to wygodne urządzenie do rehabilitacji z biofeedbackiem. Składa się z dużego wyświetlacza, systemu komputerowego oraz systemu optycznego 3D (rehabilitacja z kamerą Kinect), umożliwiającego precyzyjną obserwację aktywności pacjentów.

Neuroforma dla Ośrodków to stanowisko do rehabilitacji funkcji ruchowych oraz rehabilitacji procesów poznawczych. Z Neuroformy dla Ośrodków korzystają zarówno fizjoterapeuci, jak i neuropsycholodzy. Dzięki wzbogaceniu stanowiska o moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi, Neuroforma umożliwia także rehabilitację osób z zaburzeniami koordynacji i równowagi o różnej etiologii, w szczególności w chorobach związanych z zaburzeniami ośrodkowymi, takimi jak stwardnienie rozsiane, choroba Huntingtona i ataksja rdzeniowo-móżdżkowa.

Stanowisko zajmuje mało miejsca, jest solidne i łatwe w obsłudze. Możesz je swobodnie przemieszczać i dostosowywać jego parametry do potrzeb Twoich pacjentów.

Całość w trakcie ćwiczenia zajmuje jedynie 6 metrów kwadratowych wolnej powierzchni.

Neuroforma spełnia funkcje wielu narzędzi, łącząc w jednym wygodnym stanowisku sprzęt do rehabilitacji ręki, biofeedbacku i terapii poznawczej, system do terapii lustrzanej oraz platformę do ćwiczeń równowagi (moduł opcjonalny).

 

Baza ćwiczeń ruchowo-poznawczych

Masz do dyspozycji różnorodne ćwiczenia dla różnorodnych pacjentów.

Neuroforma - baza ćwiczeń ruchowo - poznawczych do neurorehabilitacji.

Korzystając z Neuroformy, pacjent stoi lub siedzi naprzeciwko ekranu. Widzi na nim swoje lustrzane odbicie, wokół którego pojawiają się wirtualne obiekty. Zadaniem pacjenta jest kierowanie swoim odbiciem w taki sposób, by złapać, przesunąć lub uderzyć pojawiające się obiekty.

Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną o poprawności i poziomie wykonania ćwiczenia - biofeedback. Rehabilitacja ma jednocześnie interaktywną i ciekawą formę, która motywuje pacjenta do systematycznej pracy.

Ćwiczenia w Neuroformie angażują głównie kończyny górne. Aby pacjent mógł ćwiczyć z Neuroformą, musi mieć sprawną przynajmniej jedną z nich, chociaż w niewielkim zakresie.

Neuroforma to znacznie więcej niż nowoczesny sprzęt do rehabilitacji ręki. Program zawiera ćwiczenia angażujące jednocześnie funkcje ruchowe oraz poznawcze, dzięki zastosowaniu tzw. paradygmatu podwójnego zadania.

Ćwiczenia kładące nacisk na funkcje ruchowe zaprojektowane zostały z myślą o usprawnianiu:

 • precyzji ruchów,
 • koordynacji wzrokowo-ruchowej,
 • ruchomości stawów,
 • siły i wytrzymałości mięśni w zakresie kończyn górnych i wszystkich odcinków kręgosłupa.

W ćwiczeniach nakierowanych na usprawnianie funkcji poznawczych, dochodzą zadania rozwijające m.in.:

 • procesy spostrzegania,
 • procesy podejmowania decyzji,
 • uwagę,
 • pamięć.

Całość uzupełniona jest o ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

Używając Neuroformy masz do dyspozycji stale powiększającą się bazę ćwiczeń, z których większość zawiera 28 poziomów trudności oraz od 4 do 10 możliwości dostosowania przebiegu ćwiczenia do zakresu ruchu danego pacjenta. Daje to razem nawet 280 kombinacji w danym module ćwiczeniowym!

Moduł sesji ćwiczeniowych

Układaj samodzielnie dowolne moduły ćwiczeniowe w różnorodne sesje ćwiczeń.

Neuroforma - tworzenie zindywidualizowanych sesji ćwiczeniowych. Setki wariantów konfiguracji sesji ćwiczeniowych dadzą Ci ogromne możliwości dostosowywania Neuroformy do potrzeb swoich pacjentów, planowania terapii dla poszczególnych pacjentów i weryfikacji jej rezultatów. Różnorodność sesji sprawi, że ćwiczenia z Neuroformą będą dla Twoich pacjentów przyjemne i zajmujące.

 

Moduł terapii lustrzanej do rehabilitacji neurologicznej

Realizuj z Neuroformą procedury terapii lustrzanej w niespotykany dotychczas sposób.

Neuroforma - moduł terapii lustrzanej. Neuroforma to nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny z wyróżnionym modułem do terapii lustrzanej, w którym dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii 3D, tradycyjne lustro zostało zastąpione kamerą i monitorem. Dzięki zaawansowanej analizie i tranformacji obrazu pacjent z połowicznym niedowładem widzi na ekranie własne odbicie lustrzane, na którym niesprawna kończyna porusza się symetrycznie i w takim samym zakresie, jak sprawna.

Dzięki modułom takim jak terapia lustrzana rehabilitacja neurologiczna w Neuroformie łączy sprawdzone metody z nowoczesną technologią. System do terapii lustrzanej Neuroforma sprawi, że terapia lustrzana z pacjentami po udarze czy urazie mózgu będzie prosta, wygodna, skuteczna i jednocześnie przyjemna dla Twoich pacjentów.

 

Moduł dopasowywania parametrów ćwiczeń

Korzystaj z gotowych programów ćwiczeń lub modyfikuj je zgodnie z potrzebami Twoich pacjentów.

Neuroforma - ustawianie parametrów ćwiczeń Ćwiczenia w Neuroformie przygotowane są w taki sposób, aby można było pracować z pacjentami posiadającymi nawet bardzo mały zakres ruchów w jednej lub obydwu kończynach górnych. Korzystając z gotowych zestawów, przed uruchomieniem danego ćwiczenia wybierzesz poziom trudności, ilość powtórzeń oraz zakres ruchu pacjenta.

W każdej chwili, w łatwy sposób możesz modyfikować te ustawienia.

 

Moduł bazy pacjentów

Zbieraj dane z sesji i obserwuj rezultaty swoich pacjentów.

Baza pacjentów w Neuroformie - możliwość gromadzenia i przeglądania rezultatów. W Neuroformie możesz dodawać do bazy dowolną liczbę pacjentów. Dane z każdej sesji pacjenta są zapamiętywane. Dzięki temu dla każdego pacjenta obejrzysz m. in:

 • historię wykonanych ćwiczeń,
 • osiągane wyniki,
 • trendy pojawiające się na dłuższych odcinkach czasu.

W łatwy sposób ustawisz także kolejną sesję - program zasugeruje odpowiednią konfigurację parametrów, na podstawie informacji z poprzednich sesji ćwiczeniowych.

 

Moduł korekcji postawy w trójwymiarze

Z Neuroformą Twoi pacjenci ćwiczą prawidłowo.

Bardzo istotna jest zarówno wyjściowa postawa pacjenta, jak również jego postawa w trakcie wykonywania ćwiczeń. Moduł postawy 3D skutecznie odnosi się do tego problemu, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii analizy trójwymiarowego obrazu ze specjalnej kamery.

Neuroforma dla ośrodków - automatyczna korekcja postawy.

Przed ćwiczeniem oraz w jego trakcie pacjent otrzyma natychmiastową informację zwrotną:

 • jeśli będzie ustawiony w nieodpowiednim miejscu,
 • pozycja jego sylwetki będzie wskazywała na stosowanie kompensacji,
 • lub gdy będzie niepoprawnie wykonywał ćwiczenie.

Wykrywanie wszystkich tych niepożądanych sytuacji jest wspierane przez automatyczny moduł korekcji postawy w trójwymiarze.

 

Moduł instrukcji multimedialnych

Z Neuroformą pacjent otrzymuje jasne i przejrzyste instrukcje wykonywania ćwiczenia.

Przed każdym ćwiczeniem pacjent obejrzy film instruktażowy, na którym wskazany jest:

 • cel ćwiczenia,
 • pozycja wyjściowa,
 • sposób wykonania zadania,
 • oraz jakie aspekty sprawności ruchowej i poznawczej pacjent usprawnia.

W trakcie ćwiczenia pacjent usłyszy również natychmiastową informację zwrotną o poprawności wykonania zadania.

 

Dzięki modułowi instrukcji multimedialnych w Neuroformie Twoi pacjenci będą mogli samodzielnie wykonywać ćwiczenia, a ryzyko nieprawidłowego wykonywania ćwiczenia będzie znacznie mniejsze.

Moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi

Neuroforma dla Ośrodków umożliwi Ci trening równowagi u pacjentów z schorzeniami i urazami neurologicznymi oraz ortopedycznymi.

NF dla ośrodków + Równowaga.jpg Obsługa modułu jest bardzo prosta i intuicyjna. Każde ćwiczenie poprzedza kilkusekundowa kalibracja, w trakcie której kamera Kinect i platforma stabilometryczna odczytują ustawienie pacjenta. Ćwiczenia przygotowane są dla pacjentów o różnorodnym stopniu sprawności - każde z nich zawiera aż 28 poziomów trudności. W ustawieniach ćwiczenia możesz również wybrać kierunek wymaganego wychylenia, dzięki czemu dostosujesz je do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dla bezpieczeństwa pacjentów moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi zawiera również dedykowaną barierkę asekuracyjną. Złożenie barierki zajmuje tylko kilka sekund, co pozwala oszczędzić miejsce, kiedy pacjenci nie wykonują ćwiczeń na kontrolę równowagi.

Duża różnorodność narzędzia sprawia, że moduł ćwiczeń na kontrolę równowagi możesz wykorzystywać nie tylko do rehabilitacji pacjentów neurologicznych, ale również do rehabilitacji pourazowej i ortopedycznej.

Referencje

dr n. med. Piotr Pietras, II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Możliwości tworzenia i oceny programów rehabilitacji z jednoczesnym zapewnieniem choremu ćwiczącemu informacji zwrotnej o poprawności wykonywanych ćwiczeń umożliwiają skuteczne uzupełnienie standardowego programu rehabilitacji.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie

W oddziale Rehabilitacji Neurologicznej pracę z systemem Neuroforma zaproponowano około 30 pacjentom. W opinii tych osób ocena programu była bardzo wysoka, pacjenci chętnie uczestniczyli w zajęciach. W pełni wyrażamy pozytywną opinię dla programu Neuroforma.

Dom Opieki Jarcewo, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

Program Neuroforma jest nieocenionym dodatkiem do rehabilitacji ruchowej pacjentów po przebytym udarze mózgu oraz pacjentów z zaburzeniami funkcji poznawczych. W przystępny sposób pacjent odzyskuje utracone funkcje, a uzyskane efekty cieszą i motywują do dalszego działania.

Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2

Uważam, że jest to doskonałe uzupełnienie standardowego procesu terapeutycznego, rozwijające sprawność ruchową, koordynację oraz stymulujące procesy poznawcze. Wdrożenie programu Neuroforma do naszego pakietu wieloprofilowej rehabilitacji znacznie uatrakcyjniło ofertę ośrodka, przyczyniło się do poprawy stanu psycho-ruchowego wielu pacjentów, a współpraca z firmą Titanis Sp. z o.o. jest godna polecenia.

Referencje, opinie użytkowników Neuroformy

Udostępniaj Neuroformę swoim pacjentom - zobacz jak to działa

Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółów!

Dystrybutor Neuroformy dla ośrodków

Naszym głównym partnerem w dystrybucji Neuroformy dla ośrodków jest firma Meden-Inmed.

Meden-Inmed Sp. z o.o. jest czołowym producentem i dystrybutorem profesjonalnego sprzętu medycznego. Jako firma z wieloletnią tradycją zwraca szczególną uwagę na potrzeby pacjentów. Misją firmy jest służba kadrze medycznej i jej podopiecznym poprzez dostarczanie zaawansowanych technologicznie urządzeń medycznych najwyższej jakości.

 

 

W sprawie zakupu Neuroformy dla ośrodków skontaktuj się z przedstawicielami firmy Meden-inmed: www.meden.com.pl/kontakt.